Актуальні новини

У Росії криміналізують комерційні замовлення для іноземних фірм, – Гудков

Міністерство юстиції РФ включило “Аналітичний Центр Юрія Левади”, що займається дослідженням громадської думки і електоральними опитуваннями, до реєстру НКО, що виконують функції іноземного агентства, передає “Новая газета”.
У свою чергу, визнати “Левада-центр” “іноземним агентом” Мін’юст попросив рух “Антимайдан”. Глава руху, сенатор Дмитро Саблін, заявив, що центр проводить дослідження “по лінії міністерства оборони США на замовлення університету Вісконсіна”.
Лев Гудко, директор “Левада-центру”, прокоментував дану подію і зазначив, що він у розладі. За його словами, проти “Левади” виступали давно.
“Реально це означатиме знищення незалежності соціологічних досліджень в країні. Інших таких організацій просто не залишилося. Ми, звичайно, будемо оскаржувати це рішення, але самі розумієте, що шансів у нас не дуже багато”, – зазначив Гудков.
Директор центру зауважив, що закон про іноземних агентів з юридичної точки зору просто абсурдний і кричуще неправовий. Він складений гранично широко, в нього потрапляє все.
“Ви кашлянули не там, де потрібно, чхнули, косо подивилися на якогось чиновника – все це буде розглядатися як політична діяльність. Стає криміналом, якщо ви виконуєте комерційні замовлення для іноземних фірм. Інших джерел отримання фінансів у нас немає: ми не фінансуємося з бюджету, ми нічого звідти не отримуємо. Ми заробляли ці гроші, виконуючи маркетингові дослідження, дослідження споживчої поведінки”, – прокоментував Гудко.
Дослідження “Левада-центру” за останній час показували зниження рівня довіри населення до влади і політиків. Але, за словами директора, це зниження вони зафіксували вже після початку перевірки.
Як припустив Гудко, дана політика залежить від силового блоку, який, в загальному, відповідальний за всю авантюрну і репресивну політику в країні.
“Дійсно, ця корумпована і мафіозна влада дуже нервово реагує на публікацію наших даних. В акті нам ставиться в провину саме фіксація думки населення про корумпованість влади і політиків”, – зазначив директор центру.

  Вперше малюк Арчі взяв участь у заходах в рамках королівського туру

Залишити відповідь