Актуальні новини

В лондонському Тауері з’явиться аудіогід українською мовою

У четвер, 8 жовтня, у Лондоні був підписаний меморандум про започаткування першого на території Великої Британії україномовного аудіогіда. Про це йдеться у повідомленні Офісу президента України.

Відповідно до положень меморандуму, Адміністрація історичних королівських палаців у Лондоні підтримує ініціативу України та бере на себе зобов’язання найближчим часом запровадити україномовний аудіогід в одному з найвизначніших місць Великої Британії – Лондонському Тауері.

Підписання меморандуму відбулося під час візиту до Великої Британії президента України Володимира Зеленського та його дружини. Зокрема, перша леді Олена Зеленська була присутня під час підписання документу.

«Для України й для мене особисто аудіогіди українською – це не тільки про зручність і доступність. Це, перш за все, про прийняття України у світі, про її голос, який незабаром можна буде почути і в Лондонському Тауері. Щиро вдячна всім, хто підтримав мою ініціативу та заклав фундамент для того, щоб в одному з найвидатніших та найвідоміших місць світу скоро лунала й українська мова», – наголосила Олена Зеленська.

Зазначимо, що лондонський Тауер є однією з найвизначніших архітектурних пам’яток Великої Британії, історичний центр Лондона. Входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щороку музей відвідують майже 3 млн туристів.

Як інформував ZAXID.NET, у червні стало відомо, що україномовний аудіогід з’явився у третій найбільшій художній галереї столиці Австрії – Музеї історії мистецтв.

На початку листопада 2019 року україномовний аудіогід запрацював у віденському палаці-музеї Бельведер, що представляє твори від Середньовіччя до сьогодення. Також українській аудіогіди вже працюють у Національному музеї та у Музеї польських євреїв у Варшаві.

  Ірина Федишин розкрила секрет своєї розкішної фігури

Залишити відповідь