Інша назва свята Веремій-розпрягальник. Назву «бобівник» свято отримало за те, що в цей день заведено саджати боби, а другу – за те, що якраз закінчувався посів, який розпочався місяцем раніше.

Народне свято Веремій-бобівник відзначається 13 червня 2019 року (за старим стилем — 31 травня). В церковному календарі це дата вшанування пам'яті двох святих: апостола від 70-ти Єрма (Єрмія) Далматського, єпископа і мученика Єрмія Команського, інформує .

Назву «бобівник» свято отримало за те, що в цей день заведено саджати боби, а «розпрягальник» — за те, що якраз закінчувався посів, який розпочався місяцем раніше.

Історія

Єрм Далматський був одним із сімдесяти апостолів, яких Ісус обрав для проповіді. Про його життя майже немає даних. Збереглися лише загальні описи того, що він відправився в Далмацію, де успішно наставляв язичників і навертав їх у православну віру. Володів даром зцілення та пророкування. Переніс багато скорботи. Мирно помер в I столітті.

Єрмій Команський жив у Каппадокійському місті Комани в I-II століттях. У часи правління Антоніна для того, щоб стежити за виконанням наказу імператора про переслідування і покарання християн, в місто прибув сановник на ім'я Себастьян. Першим, кого він зустрів, був старець на ім'я Єрмій. Спочатку Себастьян намагався лестощами переконати християнина відректися від своєї віри і принести жертву ідолам, але зазнав невдачі. Потім він наказав піддати мученика страшним тортурам в надії зламати його волю. Але побачивши, як стійко і смиренно Єрмій переніс їх, щоб не визнавати поразки, знавіснілий сановник власною рукою відрізав голову страдника. Тіло святого Єрмія таємно поховали християни.

Традиції та обряди

«Веремій почав, Веремій і закінчив». В цей день завершується посівна кампанія, яка почалася місяцем раніше. Особлива увага приділяється посадці бобових культур.

  У Рівному розпочався міжнародний кінофестиваль

У цей день заведено займатися повсякденними справами або просто відпочивати. Люди приділяють час дому, сім'ї, влаштовують посиденьки в колі друзів чи рідних.

Прикмети

  • Непогожий день — зима буде суворою.
  • На Веремія-бобівника видався теплий ясний день, значить, буде багато хліба.
  • Багато роси — до ясної погоди.
  • Увечері немає роси — наступного дня буде дощ.
  • Чим довше йде дощ, тим бідніший буде врожай.
  • Ранковий туман означає, що буде багато грибів.
  • Павуки плетуть павутину — до погожих днів.
  • В цей день слухали зозулю. Якщо вона кує тихо і рідко, значить погода найближчими днями буде поганою.
  • Щоб великий урожай зібрати, потрібно сівбу закінчити до того, як зозуля почне кувати.