Цілі свята – вшанувати пам'ять жертв СНІДу, інформувати суспільство про механізми передачі ВІЛ, методи захисту від інфекції і своєчасному діагностуванні недуги.

Вірус ВІЛ смертельно небезпечний для людини. Він призводить до синдрому набутого імунного дефіциту (СНІД). Недуга викликає важкі ураження ряду систем. Від них страждають захисні механізми. Вони не можуть протистояти мікроорганізмам і зростанню пухлин. Заражені люди не здатні боротися з хворобами, які легко долають здорові. Щоб звернути увагу суспільства на проблему, підвищити обізнаність, вшанувати пам'ять жертв і підтримати стражденних, створене міжнародне свято, інформує .

Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу відзначається щорічно у третю неділя травня. У 2019 році свято припадає на 19 травня.

У заходах беруть участь вірусологи, онкологи, інфекціоністи, фізіологи, дослідники, співробітники лабораторій, активісти благодійних організацій. До пам'ятної дати приєднуються люди, які страждають на СНІД. Свято також відзначають викладачі, студенти, інтерни профільних медичних спеціальностей ВНЗів.

Історія та традиції свята

Перші заходи в честь пам'ятної дати пройшли в 1983 році в Сан-Франциско. Їх підтримали багато країн.

В пам'ять про жертв недуги в 1991 році художник Френк Мур створив символ у вигляді червоної стрічки. Її приколюють до одягу.

Цілі свята — вшанувати пам'ять жертв СНІДу, інформувати суспільство про механізми передачі ВІЛ, методи захисту від інфекції і своєчасному діагностуванні недуги.

В цей день готуються просвітницькі лекції, конференції, семінари. Їх учасники читають доповіді про проблему СНІДу. Лікарі обмінюються досвідом лікування недуги на курсах підвищення кваліфікації. Кращих фахівців нагороджують грамотами, дипломами. Благодійні організації збирають кошти на допомогу інфікованим ВІЛ. На телебаченні та радіостанціях транслюють програми про перебіг хвороби, успіхи в її лікуванні. Експерти дають поради щодо захисту здоров'я.

  3 травня – день Федора Трихіна, Окликання предків: історія, традиції та прикмети свята

Цікаві факти

Віруси вражають всі види організмів: рослини, тварини, бактерії, археї (одноклітинні без ядра і мембран).

В Уганді смертельним вірусом заражено 60% жителів. Він поширений серед представників всіх віків. У країні виявлено кілька стійких до ВІЛ людей.

Створена вакцина, що рятує тварин від одного з штамів смертельного вірусу. Основа речовини — інший мікроорганізм.

Вперше вірус ВІЛ передався людині від мавп в Центральній Африці через сире м'ясо.

У 2011 році зафіксовано новий різновид ВІЛ (A3/02). Він швидше призводить до появи СНІДу.