Актуальні новини

ЗМІ повідомили про відставку міністра культури Олександра Ткаченка

Ввечері у середу, 10 листопада, низка українських ЗМІ поширили інформацію про те, що міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко вирішив подати у відставку.

Як повідомляє «Українська правда», на такий крок Ткаченко пішов після того, як дізнався, що Кабінет міністрів на сьогоднішньому закритому засіданні підтримав відокремлення Держкіно від Міністерства культури та інформаційної політики України.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1530069 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1530069{
margin: 0!important;
}
}

«Міністр дізнався про результат постфактум, оскільки у цей час був у відрядженні в Парижі на 41 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО. Фактично, з подачі ОПУ Кабмін без погодження з Мінкультом перебрав повноваження до Держкіно щодо формування та реалізації політики в сфері кіно. Юридично такий орган, як Держкіно, не може залишатись у статусі ЦОВВ. Тепер Держкіно має стати Міністерством кіно», – цитує видання свого співрозмовника.

У зв’язку з цим рішенням Олександр Ткаченко вранці 11 листопада подасть заяву про відставку до голови Верховної Ради.

Як додає «Суспільне», у понеділок 8 листопада Кабмін розіслав на погодження проект постанови про відокремлення Держкіно. Мінкульт не відповів, решта структур, зокрема Міністерство фінансів і Мінекономіки погодили рішення. Сам Ткаченко про це дізнався постфактум, оскільки перебував на заході ЮНЕСКО, у Парижі.

Сайт «Бабель» уточнює, що Кабмін нібито з подання Офісу президента і без погодження з Мінкультури хоче зробити Держкіно міністерством, оскільки Держкіно не може залишатися у статусі центрального органу виконавчої влади. Ткаченко виступав проти та був незадоволений тим, що з лютого цього року досі не затвердили створення Держінспекції та Держслужби охорони культурної спадщини.

Олександр Ткаченко обіймає посаду з червня 2020 року

Додамо, що постанова про відокремлення Держкіно від Мінкульту наразі не опублікована. Не прокоментував інформацію і сам міністр.

  Де і за скільки навчатиметься Маша Полякова

Як інформував ZAXID.NET, минулого тижня Верховна Рада прийняла відставку одразу п’ятьох міністрів і призначила нових урядовців.

Новим міністром оборони став Олексій Резніков, який раніше був віцепрем’єр-міністром та очолював Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Його місце зайняла народна депутатка з фракції «Слуга народу» Ірина Верещук. Міністеркою економіки стала Юлія Свириденко, яка була заступницею голови Офісу президента. Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості очолив Павло Рябікін, до цього – керівник Митниці. Також Рада відправила у відставку міністра екології Романа Абрамовського. Його місце як виконуючий обов’язки зайняв заступник Руслан Стрілець.

Залишити відповідь