Цей день вважали вдалим для ворожінь, віщувань і інших таємних справ, тому у знахарів і відунів 18 вересня просто не було відбою від відвідувачів.

Дане народне свято відзначається 18 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 5 вересня). У православному календарі це день пам'яті пророка Захарія і святої Єлизавети, інформує .

Даному подружжю вже в похилому віці було дано стати батьками людини, яка хрестила Ісуса — Іоанна Предтечі.

Цар Ірод отримав пророцтво від волхвів про народження Месії та наказав побити (вбити) у Віфлеємі і його околицях всіх дітей, які не досягли дворічного віку. Таким чином нечестивий правитель хотів позбутися від майбутнього Царя Юдиного, з приходом якого мала розквітнути епоха християнства.

Захарій був священником в місцевому храмі та вирішив не залишати пост, тому Єлизаветі довелося одній з малюком сховатися від переслідувачів.

Під час одного зі служінь воїни увірвалися в храм і намагалися дізнатися у пророка, де його син. Не отримавши відповіді, вони вбили священника. Єлизавета прожила після чоловіка 40 днів і померла, залишивши сина одного в пустині аж до дня, коли він з'явився народу ізраїльському.

Традиції та обряди

За традицією в цей день належить обмести весь будинок березовим віником. Це захистить оселю від нечистої сили до весни.

Також вважається дуже корисним попаритися в лазні для додання організму сил і здоров'я на цілий рік.

За легендою, саме свята Єлизавета передбачила Марії народження сина. Тому з давніх пір це народне свято славиться на Русі як одне з найбільш сприятливих днів для гадання на кохання, долю, судженого.

Прикмети

  • Народжений на Захарія та Єлизавету знаходить надприродний дар. Він може стати знахарем або чаклуном. Нечисть такої людини боїться та обходить стороною.
  • Передвіщене в цей день обов'язково збудеться.
  • Якщо горобина добре вродила — осінь буде непогожою.
  • Якщо листя горобини пожовкло, значить, зима буде ранньою і морозною.
  Потап зробив Насті Каменських на честь весілля неймовірно дорогий подарунок