Актуальні новини

Звільнені співробітники російського “Радіо Свобода” створили власний проект

Більшість тематичних розділів SvobodaNew («Політика», «Економіка», «Суспільство/Право», «Культура», «Історія», «Спорт», «Регіони») поки що перебувають на стадії розробки. Крім цього, на сайті публікуються найважливіші суспільно-політичні новини дня.

SvobodaNew також публікує матеріали, присвячені реформам російської служби «Радіо Свобода». Ці теми активно обговорюються і на Facebook-сторінці видання.

Раніше редакція проекту «Радіо Свобода у вигнанні» відкрила Facebook-сторінку (9 листопада) та Twіtter-акаунт (17 листопада).

Нагадаємо, у вересні керівником російської служби «Радіо Свобода» було призначено Машу Гессен. Пізніше стало відомо про звільнення інтернет-редакції ресурсу у повному складі. Гессен заявила, що не має відношення до цього рішення –у своєму Facebook вона пояснила, що її покликали на посаду директора вже реформованої служби, а кадрові рішення приймалися до її вступу на посаду.

Екс-головред інтернет-редакції Людмила Телень висловлювала сумніви щодо цього, заявивши, що не вірить у те, що Гессен не знала про звільнення редакції. «Мене дивує позиція знову призначеного директора «Радіо Свобода» Маші Гессен, котра заявляє, що вся ця розчистка території відбувається без неї і вона нічого не знає, і що всі рішення були прийняті без її участі. Я нерозумію, як професіональна та порядна журналіст і менеджер може приходити на таку посаду, якщо без її участі, без консультації з нею розчищюють усю платформу. Або це не зовсім правда – те, що говориться вголос», – заявляла Телень.

Тоді ж було оголошено, що російська служба «Радіо Свобода» повністю перейде в інтернет з 10 листопада. Голова представництва корпорації «Радіо Вільна Європа» Олена Глушкова повідомляла, що таке рішення пояснюється необхідністю дотримуватися законодавства РФ. «Серед наших засновників більше 48% іноземців, таким чином, ми не маємо права продовжувати мовлення в Росії в цьому діапазоні», – пояснила пані Глушкова.

  Які українські телеканали стали доступні на відкритому супутнику

Біля посольства США у Москві 9 жовтня відбулася низка пікетів на захист «Радіо Свобода». Протестуючі виступали проти звільнення редакції та переходу радіо в інтенет.

Минулого тижня російська служба «Радіо Свобода» під керівництвом Маші Гессен оновила концепцію та сайт.

«Місія «Свободи» – робити те, що з тих чи інших причин не роблять існуючі у країні ЗМІ. Наше покликання – не конкурувати, проте заповнювати лакуни. У відповідності до цього принципу, на новій «Свободі» акцент робиться на тому, чого, як нам здається, не вистачає у оточуючій нас медійній дійсності», – охарактеризувала нову концепцію ресурсу Гессен. 

Людмила Телень, колишній головний редактор сайту російської «Свободи», стала новим головредом газети «Совершенно секретно», і заявила про намір працювати над модернізацією видання.

Джерело: Медіаграмотність

Залишити відповідь