Чому сьогодні не можна знайомитися з жінками?

Православні християни 11 березня згадують про святого Порфирія, єпископа міста Гази. За народним календарем дата називається Порфирій Пізній, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Порфирій?

Народився Порфирій у Греції в місті Салоніки, жив в IV-V століттях. Його батьки були багатими і благородними людьми. В юності він дістався до Єгипту, де поселився у скиті і став ченцем. Після п’яти років проживання в обителі прийняв чернечий постриг і відправився паломником в Єрусалим.

Поблизу річки Йордан знайшов печеру, в якій став жити усамітнено. Незабаром Порфирія здолало важке захворювання (рак печінки), але в сновидінні його чудесним чином зцілив сам Ісус Христос.

Ставши спадкоємцем батьківського багатства, Порфирій витрачав його на прикрасу і будівництво храмів. У 395 році в місті Газа його обрали єпископом.

Які на цей день існують традиції і обряди?

На 11 березня у наших предків існували такі заборони:

• В цей день не можна садити вербу, інакше незабаром хтось із рідних помре.

• У річку плювати забороняється — може віднятися язик.

• Сьогодні не можна брати в руки мотузку, інакше серед родичів будуть повішені.

Сьогодні в красивих дівчат і жінок можуть вселятися кікімори!

На Русі чоловіки і неодружені хлопці старалися 11 березня обходити стороною красивих жінок і дівчат, а про знайомство з ними в цей день і мови не могло бути.

У народі вірили, що в день Порфирія у представниць прекрасної статі вселяються кікімори, які усіма способами спокушають чоловіків, а потім можуть їх в лісову гущавину тягнути, силу відібрати, а то й узагалі вбити.

Кікімори. Хто вони?

Згідно з народними повір’ями, кікімори — це дівчата, які померли не хрещеними чи ще в материнській утробі прокляті (тобто не народилися в результаті того, що мати зробила аборт).

  У Вінниці джазовий фестиваль збере музикантів з 8 країн світу, а розпочнеться з балу

Найбільш часто кікімори оселяються в помешканнях, розташованих на поганих місцях (неподалік від боліт або від місць поховання самогубців і не відспіваних небіжчиків).

Тим, хто будує новий дім, треба бути особливо уважним до найманих майстрів. Буває, що під виглядом тесляра, покрівельника або пічника являється чаклун і заселяє в новий будинок кікімору.

Як відрізнити кікімору?

Народ представляв кікімору худою, мов соломинка, потворною, маленькою, з потворно розпатланим волоссям. Вік у неї старечий, одягається завжди в лахміття. Голова невелика, ніби наперсток, а ніс гострий і довгий.

Ті, хто зустрічався з кікіморою, кажуть, що відразу не зрозумієш — вона це чи щур (їжачок).

Але вся біда в тому, що інколи кікімора може перевтілитися в красиву молоду дівчину або літню бабусю. У цьому випадку її відмінною рисою буде зеленувато-синій колір шкіри.

Його добре видно при яскравому освітленні, саме тому кікімори уникають появи на відкритих і сонячних просторах. У будинках вони ховаються по темних кутках, а на вулиці в тіні кущів і дерев.

Ознаки проживання в будинку кікімори

Ці представниці нечистої сили можуть довго знаходитися поряд з людиною в її житлі і не давати про себе знати. Вони дуже вміло затаюються, але є деякі ознаки, по яких ви зможете зрозуміти, що живете в будинку не одні:

1. у рукодільниць часто сплутуються пряжа, стрічки та нитки;

2. на підлозі періодично з’являються калюжі води або мокрі сліди;

3. в тиші чути приглушені розмови або тихий дитячий плач (коли точно знаєте, що в будинку, крім вас, нікого немає);

4. постійно чути шарудіння й шепіт;

5. виникають незрозумілі звуки, як ніби щось само по собі брязкає, стукає, грюкає.

  СБУ розсекретила документи КДБ про переслідування українських вертепів

Як захистити себе від витівок кікімори?

В оселю кікімор напускають шляхом підкидання ляльок. Тому немає іншого способу позбавитися від них, крім як весь будинок перевернути, але ляльку відшукати. Виглядати вона може по-різному:

  • звичайна лялька, але чужа (не ваша);
  • згорток сміття у вигляді фігурки людини;
  • старенький пупс;
  • збитий пучок пилу або ниток, що формою нагадує обриси ляльки.

Таку знахідку голими руками не беріть, тільки в рукавичках, і терміново кидайте все разом в багаття. Після цього кікімора покине житло, і її прокази закінчаться.

Погодні прикмети на 11 березня

  • Якщо 11 березня мете сильна хуртовина, значить, найближчими днями весь сніг на землі розтане, але літо буде холодне і з частими дощами.
  • У ніч на 11 березня спостерігають за небом. Якщо на ньому немає хмар, а лише мерехтять яскраві зірки, значить, чекайте спекотне літо з частими грозами.