В цей день не можна робити операції і ходити до стоматолога. Всі ці оперативні втручання можуть мати наслідки.

Православні християни 21 лютого згадують про пророка Захарія. У народному календарі дата називається день Захарія, Захарій Серповидець або іменини серпа, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Захарій?

Захарій належав до дванадцяти старозавітних малих пророків. Своє пророче служіння він розпочав у юності. Саме в книгах Захарія є докладний опис Входу Господнього в Єрусалим і пришестя Месії; того, як Ісуса зрадять за тридцять срібняків, і якими будуть його останні дні життя на землі.

Які на цей день обряди і традиції?

Якщо ви займаєтеся сільськогосподарською працею і маєте земельний наділ, важливо знати, що сьогодні іменини серпа. Потрібно при необхідності відремонтувати, поточити і підготувати цей інструмент до нового сезону.

Люди вірили, що 21 лютого сам святий Захарій опускається на землю з небес, щоб перевірити, як добре господарі підготували до весняно-літнього сезону сільський реманент.

Тим, хто живе в багатоквартирних будинках і серпами не користується, 21 лютого треба не забути наточити ножі, і тоді в родині буде везіння, матеріальний достаток і благополучне життя.

Слов’яни до будь-яких ріжучих металевих інструментів ставилися з особливою повагою, оскільки вважали їх потужним захистом від нечисті.

Хірурги — народ дуже забобонний, і на день Захарія вони намагаються не планувати проведення операцій (тільки якщо невідкладний випадок). Бажано перенести на іншу дату і візит до стоматолога. 21 лютого всі ці оперативні втручання можуть мати негативні наслідки.

Спеціальний обряд допоможе вам повернути втрачене щастя

Такий ритуал рекомендується проводити людям, у яких в житті був успіх і щастя, але потім пішла чорна смуга (на сім’ю обрушилися проблеми, на роботі почалися неприємності). Щоб повернути колишній душевний стан і знову відчути себе щасливими, не пропустіть сьогоднішній день.

  Закохуйтеся в неї кожен день: поради Бреда Пітта

Для обряду вам знадобляться:

  • чистий папір і олівець (ручка);
  • три свічки, куплені в церкві;
  • сіль Четвергова (її заготовляють у Чистий Четвер на Страсному тижні перед Великоднем);
  • освячена вода (в ідеалі Водохресна).

1. Ви повинні максимально зосередитися, щоб ніхто і ніщо вас не відволікало. Напишіть на папері всі свої тривоги і проблеми, від яких хочете позбутися (якісь негарні вчинки чи риси характеру, захворювання, погані думки, недоброзичливців, самотність, ваше негативне ставлення до оточуючих тощо). Коли згадаєте все напишіть, скрутіть в трубочку папір.

2. На голій, нічим не застеленій підлозі необхідно намітити дві окружності великого і малого діаметра (одна в іншій). Внутрішня окружність намічається освяченою водою. Можна скористатися пензликом і побризкати, або пролити тонку цівку з пляшки.

3. Зовнішня окружність намічається сіллю. Між колами відстань повинна бути не менше 30 см. Свічки встановіть у спеціальні свічники, якщо немає таких, то в глиняний або керамічний посуд з піском. Розташуйте їх в самому центрі малої окружності і запаліть.

4. Лист, на якому писали свої проблеми, розріжте на три однакові частини. Станьте перед зовнішньою окружністю, наміченою сіллю, прочитайте «Отче наш» і переступіть через контур.

5. Тепер прочитайте «Богородице Діво, радуйся» та «Ангела-Хранителя», і переступіть через контур малої окружності, наміченою водою.

6. Опинившись в центрі біля свічок, які палають, прочитайте «Псалом 90». Тепер по черзі підпаліть від кожної свічки по одній частині паперу. Поки вони горять, сорок раз скажіть слово «Алілуя».

7. Після завершення ритуалу сьогодні вже нічого не можна їсти.

8. Протягом наступних трьох днів необхідно витримати піст. Обов’язково за цей час сходіть у церкву, де біля будь-якого образу (святого, Спасителя чи Богородиці) встановіть дванадцять свічок.

  Олександр Пономарьов показав сина від другого шлюбу — 13-річного Сашу

Прикмети погоди на 21 лютого

  • Влітку буде щедрий урожай меду, якщо в день Захарія гілки на деревах інеєм заліплені.
  • Зовсім скоро прийде довгоочікувана тепла погода, якщо 21 лютого домашні птахи та тварини (гуси, качки, кішки, собаки) валяються і купаються в снігу.