Зніміть хвороби з себе сьогодні, як робили наші предки!

У православному світі 23 серпня згадують священномученика Лаврентія Римського. За народним календарем дата називається зоречнік або просто Лаврентіїв день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Лаврентій?

Жив Лаврентій в III столітті в місті Оска на Піренейському півострові. Навчався в архідиякона Сікста. У 257 році був висвячений в сан диякона і вів нагляд за церковним майном.

Коли до влади прийшов імператор Валеріан, почалися гоніння на християнство. Лаврентія заточили у в’язницю, але він і там продовжував звертати людей в християнську віру.

Йому запропонували поклонятися язичницьким богам, але Лаврентій залишився вірний своїм переконанням. Тоді суворий правитель наказав живцем кинути його на розжарену металеву решітку.

На Русі святого Лаврентія вважали зцілювачем хвороб очей. У день його шанування моляться про прозріння сліпих.

Які в цей день існують обряди і традиції?

Сьогоднішню дату прозвали в народі» зоречнік”, тому що 23 серпня завжди червона ранкова і вечірня зоря.

Юні дівчата рано вранці відправлялися на природні водойми і вмивалися, щоб краса з обличчя ніколи не сходила.

Трохи води набирали і несли додому людям похилого віку. Вірили, що в цей день водиця цілющою силою володіє, допомагає при суглобових болях.

У наших предків був звичай — погладити 23 серпня двох котів. Першим гладили чорного котика, щоб він забрав з собою погані думки з голови людини. Потім гладили білого кота, щоб відтепер помисли завжди були світлими.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Господині за традицією в цей день сушили на вулиці подушки. Але треба було простежити, щоб ніхто чужий їх не торкався.

Адже недоброзичливці могли навести на подушку пристріт. Потім спляча на ній людина страждала безсонням або мучилася від страшних сновидінь.

  В 90-ті і зараз: як змінилися головні герої культового серіалу "Беверлі-Хіллз 90210" за 19 років

Сьогодні можна залучити у своє життя удачу і щастя!

Напевно у вас виникало питання — чому одні люди щасливі у всьому, а іншим завжди не щастить.

Однозначної відповіді немає, але точно відомо, що кожна людина — сама творець свого щастя. Спробуйте змінити життя за допомогою простих народних обрядів і талісманів.

23 серпня на Русі було заведено проводити ритуали і виготовляти обереги, за допомогою яких можна поліпшити своє життя. Так що не пропустіть сьогоднішній день!

Замовний текст на щастя

Починаючи відсьогодні, візьміть собі за правило щоранку читати такий замовний текст. Коли прокинетеся, вийдіть на вулицю (на балкон), подивіться на сонце, прикладіть ліву долоню до грудей і скажіть:

“День новий починаю, щастя собі у всьому бажаю. Воно всюди поруч зі мною, а біди біжать від мене стороною. Поруч зі мною везінню ходити, як захочу я, так тому і бути».

Обряд на щастя

Наберіть вранці чистої води в таз, поставте його в центр столу, а навколо трикутником запаліть три церковні свічки. Тричі скажіть замовні слова:

«У своє життя я залучаю везіння, успіх і щастя. Вода, прошу тебе, жени геть від мене всі негоди”

Тепер станьте в ванну і вилийте на себе воду з тазика. Рушником не обтирайтеся, нехай краплі висохнуть природним шляхом.

Талісмани на щастя

Неодмінно заведіть в будинку або на робочому столі фігурку трилапої жаби, слоника, черепашки, коня або качечок-мандаринок.

Візьміть трохи пшеничних зерен, подрібненого сушеного реп’яха, капніть до них рідкого меду і полийте розтопленим воском від церковної свічки. З отриманої маси скачайте кульку, помістіть її в маленький тканинний мішечок і носіть завжди з собою.

  Відома Британська співачка Адель офіційно подала документи на розлучення із своїм чоловіком

Прикмети погоди на 23 серпня

  • Яка погода в Лаврентіїв день, таку чекайте і всю осінь.
  • Якщо 23 серпня рано вранці вже іній спостерігається, значить, зима прийде рано і буде сувора.