В цей день не можна вірити ніяким пліткам — всі вони помилкові.

Григорій Зимовказівник — подія, яку раніше, ще за старим календарним стилем, люди святкували 17 листопада (зараз 30 листопада). Для всіх православних — цей час вважається часом пам’яті Григорія Чудотворця, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Сам Григорій народився в містечку Неокесарія, що знаходиться в Малій Азії, в 3 столітті. Мати і батько були язичниками. Ім’я до прийняття християнства його було Федір. Але як тільки Федору виповнилося 14 років у нього помер батько. Після цього він переглянув погляди на життя.

Хлопчик прийняв християнство і отримав своє церковне ім’я Григорій. Після цього він починає вести правильний спосіб життя. Це не сподобалося його друзям язичникам, так що вони підіслали до нього блудницю. Вона ж у свою чергу зажадала від самого Григорія гроші за нібито скоєний гріх. Григорій, не сперечаючись з нею, віддав всю сказану суму. І після передачі грошей дівчина почала битися в конвульсіях. Як тільки прийшла в себе вона розповіла всю правду і покаялася перед ним.

Після всього цього Григорій вирішує відправитися в пустелю і прожити там на самоті до кінця свого життя. Але у долі були інші плани на нього. Так вийшло що він став єпископом Неокесарії. Кажуть що коли він починав свої проповідування в місті було 17 християн, а коли помирав всього 17 язичників. Помер Григорій приблизно у 270-275 рр.

Традиції та обряди

Зазвичай на свято випадала величезна кількість снігу, так що всі люди починаючи від найменших і закінчуючи людьми похилого віку брали активну участь в різного роду традиціях і обрядах. Вони каталися на санках і свято вірили, що кому пощастить далі покотитися, тоді він буде щасливим. Також була окрема традиція для хлопців. Вони перекидалися в снігу і вірили, що таким чином вони зможуть утримати зиму. А відповідно врожайність в наступному році буде краща.

  У Львові покажуть короткометражні фільми Каннського фестивалю

Крім цього, народ визначав по дню Григорія Зимовказівника, наскільки сприятливою буде зима. Люди дивилися на погоду в першій половині дня і вважали, що така буде перша половина зими, а яка друга половина дня, відповідно такою і буде друга половина зими.

Прикмети

  • Якщо в день Григорія Чудотворця випадав сніг, вважалося, що наступна зима буде пізньою.
  • Якщо люди чули синиць, які “співають” у дворі. Тоді вони чекали сильних морозів.
  • Якщо ж раптово починав йти сильний снігопад, то в наступному році варто очікувати ранньої осені.
  • Не варто було надягати обручки, які не належали людині, тому що це могло принести рік нещасть.
  • Так само якщо було помічено, що в льоні завелися миші, то очікували величезної кількості снігу.
  • Якщо ж хлопець не перевертався в снігу, то варто було очікувати погіршення здоров’я.
  • Люди в цей день підходили до своїх криниць. Якщо вода в ній майже не дзюрчала, то зима буде теплою. Якщо ж вона шуміла, то потрібно готуватися до морозів.