У православному календарі багато свят і подій, які дуже цінуються віруючими людьми. Наприклад, одним з найпопулярніших заходів і у православних парафіян є день Григорія Богослова, який щорічно відзначають 7-го лютого (за старим стилем — 25). Кожне свято несе в собі певний сенс, у даному разі вшановується пам’ять архієпископа і святителя Григорія Богослова, інформує Ukr.Media.

Історія, традиції, обряди і прикмети

Відомо, що в юності батьки Григорія Богослова прийняли рішення віддати його на виховання до церкви. Саме з малих років Григорій почав служити Богу і вести зразковий спосіб життя. Однак доля піднесла йому безліч перешкод і труднощів, які він благополучно подолав. Завдяки наполегливій праці і молитвам він досяг великих висот. Після себе він залишив величезну спадщину у вигляді богословських праць. День Григорія говорить нам про те, що на Землі жила колись людина, що володіє унікальними здібностями вивчати праці святих отців і роз’яснювати їх іншим стражденним віруючим.

Православні християни в цей час здійснюють благородні вчинки, допомагають нужденним і згадують тих, хто все життя цим займався. При цьому всі справи робляться скромно, від душі і з любов’ю. Не заведено допомагати людям і хвалитися, все повинно відбуватися в таємниці від інших.

Повір’я і прикмети

Наприклад, продавці і торговці у свято носять з собою заговорені цукрові вироби. Вважається, що це приносить удачу в торгівлі.

Що стосується прикмет, то вони пов’язані з погодою. Православні люди визначають погоду на наступні дні. Заведено спостерігати за поведінкою звірів, пташок і самої природи. Тільки досвідчені знавці можуть з точністю передбачити природні події, які відбудуться найближчим часом.

З сніданку і до обідньої години погода показує віруючим, які будуть перші місяці зимового періоду. З обіду до півночі вона демонструє православним, яка кінцівка зими. Існує кілька важливих прикмет:

  • Рясний снігопад — осінь рання.
  • Пісні синиці — можна очікувати заморозків.
  • Все сказане в день Григорія збувається.
  • Подарований букет дівчині приносить удачу і благополуччя.
  Рікі Мартін вперше показав обличчя своєї доньки