Одна з провідних ідей цього свята — забезпечення тісної співпраці туристичних організацій та музеїв.

Один з найбільш цікавих і приємних свят у світі — Міжнародний день музеїв. Його щорічно багато країн відзначають 18 травня. Місця, де роками працівники збирають по крупинках найрізноманітніші старовинні експонати, щоб увічнити пам'ять і подарувати людям культурно-історичну спадщину, приносять величезну користь для суспільства. Приходячи в храм історії, ми, немов повертаючись у минуле, з задоволенням споглядаємо раритетні предмети, які зберегли в собі пам'ять давно минулих років, інформує .

Свято музеїв присвячується всім працівникам, які забезпечують відвідувачам можливість доторкнутися до минулого. Міжнародний день музеїв вважається офіційним святом, починаючи з 1978 року. Тоді на засіданні Міжнародної ради музеїв представниками багатьох країн у відповідь на пропозицію російської організації, було прийнято рішення заснувати нову пам'ятну дату в міжнародному календарі. Роком пізніше це свято вдало зазначили в 150 країнах, висловивши вдячність і повагу до всіх працівників музеїв і їх відвідувачів.

З тих пір кожен рік в день свята прийнято проводити день відкритих дверей з безкоштовними екскурсіями і лекціями. А незадовго до святкування влаштовують фестивалі, один з яких відомий сьогодні на весь світ — «Ніч музеїв».