Актуальні новини

На Вінниччині готуються до Міжнародного фестивалю “Operafest Tulchyn”

27–29 серпня на території палацу Потоцьких, що у Тульчині, відбудеться масштабний оперний фестиваль просто неба «Operafest Tulchyn».
Оскільки торік через пандемію проведення фесту довелося скасувати, то цього року організатори вирішили компенсувати відвідувачам втрачені емоції і запропонували грандіозну програму.
За словами головного режисера фестивалю  Павла Третьякова, кожен день «Operafest Tulchyn» буде присвячений окремій темі. Перший – пройде під гаслом «Враження, емоції, почуття». Глядачі матимуть змогу побачити комічну оперу Доніцетті «VIVA LA MAMMA!, або Театральні порядки та безлад» у виконанні Київської опери. Другий день буде присвячений темі «Українська класика і сучасність», відтак у його програмі домінуватиме національний контент. А третій – презентує «Золоті хіти».

«Програма досить насичена і здатна задовольнити різні смаки, – відзначив Павло Третьяков. – Три дні – три теми. У перший день ми покажемо комічну оперу Київської опери «VIVA LA MAMMA!, або Театральні порядки та безлад» Київської опери. У другий – балет «Майська ніч» Станковича у виконанні Київської опери, історичну оперу «Ярослав Мудрий»  Майбороди у виконанні музикантів та солістів Хмельницької обласної філармонії, а також open air премʼєру фентезі рок-опери «Орфей та Еврідіка назавжди» Брунського. Третій день представить концертну прем’єру авторської оперної програми «Bad Boys in Opera» Львівської національної філармонії, збере на одній сцені солістів з Канади, Словаччини, Польщі й Італії. Завершиться фестиваль феєричним мюзикл-шоу від Національної оперети України».Організатори повідомляють, що вхід на територію фестивалю буде з урахуванням карантинних обмежень. Потрапити на нього можна безкоштовно у порядку живої черги у конкретний сектор, відповідно до наявності вільних сидячих місць. Стоячі місця та скупчення глядачів не допускаються. Між тим нагадують, що цього року мистецький оперний фестиваль просто неба увійшов у рейтинг «Знакових подій України».

  Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу

Як писав «День», фестиваль  «Operafest Tulchyn» був започаткований у 2017 році, щоб привернути увагу до порятунку історичної пам’ятки національного значення – тульчинського палацу Потоцьких. У 2018 році подію відвідало понад 48 тисяч глядачів, у 2019-му – до 70 тисяч глядачів. Скільки відвідувачів буде цього року, організатори через карантин не беруться говорити. Та переконують, що більшість глядачів приїжджають на фестиваль не скільки на оперу, стільки за враженнями. Адже «Operafest Tulchyn» традиційно поєднує мікс культур – високу оперу, візуальне мистецтво, живописні та історичні експозиції, світлові інсталяції та креативні селфі-зони.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День», фото з архіву авторки

Залишити відповідь