Актуальні новини

Незаконно демонтований пам’ятник Воробкевичу у Чернівцях встановлять повторно

Чернівецька міськрада на сесії в четвер, 26 серпня, підтримала електронну петицію чернівчанина Тараса Халавки про встановлення нового пам’ятника Сидора Воробкевича в сквері біля головного корпусу ЧНУ. Цей сквер офіційно відкрили 20 серпня після місячної реконструкції, яку проводили за кошти меценатів – самих забудовників, вартість будівельних робіт склала близько 4 млн грн. Проте пам’ятник, розташований посеред скверу, незаконно демонтували без рішення виконкому.

«Громадська організація «Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях» вимагає відновити незаконно демонтований пам’ятник видатному українському письменнику, композиторові та засновнику нашого Товариства Сидору Воробкевичу у сквері за адресою: вул. Коцюбинського, 7; провести публічне обговорення плану реконструкції вищезгаданого скверу відповідно до Положення про публічні консультації під час планування громадських просторів», – йдеться в тексті петиції Тараса Халавки.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1524920 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524920{ margin: 0!important; } }

Петиція набрала 259 голосів з 250 необхідних, тому її автора запросили на сесію міськради для розгляду. Під час дискусій виявилось, що текст проектного рішення не відповідає тексту електронної петиції.

«Ця петиція написана у двох словах: відновити пам’ятник Сидору Воробкевичу за адресою вул. Коцюбинського, 7 та провести публічне обговорення реконструкції скверу. В проекті рішення працівники департаменту написали відновити пам’ятник Воробкевичу в сквері біля університету. В Чернівцях є 13 корпусів університету й біля кожного є свій сквер, тому я вимагаю перед голосуванням змінити перший пункт проекту рішення», – пояснив на сесії автор петиції Тарас Халавко.

Депутатка від партії «Команда Михайлішина» Антоніна Бабюк запропонувала провести розслідування з приводу незаконного знесення пам’ятника під час реконструкції скверу й покласти на винного фінансові зобов’язання з відновлення пам’ятника.

  Меган Маркл і Принц Гаррі порушили плани королеви на Різдво

Відомо, що до фінансування робіт з благоустрою скверу долучилося 5 будівельних компаній міста. Це, зокрема, такі будівельні компанії як «Чернівціжитлобуд» (уповноважена особа – депутат міськради від «Єдиної альтернативи» Володимир Мороз), ТОВ «РомТісБуд» (директор – депутат міськради від «Європейської солідарності Ромео Скрипа), «Водограй» (кінцевий бенефіціарний власник – заступник міського голови Василь Зазузяк). А також підприємство «HD-bud» (керівниця – Тетяна Храб, про яку на сайті міськради зазначено лише, що вона є помічницею одного з депутатів міськради), «Місто мрій» (компанія зареєстрована в Одесі, керівник – Геннадій Мілько).

Зрештою, на сесії депутати проголосували за електронну петицію Тараса Халавки про створення та встановлення нового пам’ятника Сидору Воробкевичу за вул. Коцюбинського, 7.

Портрет Сидора Воробкевича

Додамо, Сидір Воробкевич – український композитор, письменник, художник, театральний і громадський діяч, який разом із Юрієм Федьковичем й Ольгою Кобилянською належить до славетної когорти діячів, що стали «будителями» національної свідомості українців Буковини. Вони пропагували єдність цього краю з іншими українськими етнічними землями, окремішність і самодостатність українського народу, української культури.

Залишити відповідь