Актуальні новини

У кінотеатрах відбудуться спецпокази фільму «Шербурзькі парасольки»

У прокат виходить культова картина 1964 року «Шербурзькі парасольки». Мюзикл Жака Демі із Катрін Деньов у головній ролі свого часу спричинив справжню революцію в кіно, отримав «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю та декілька номінацій на на «Оскар».

Юна Женев’єва (Катрін Деньов) працює в сімейному галантерейному магазинчику – продає парасольки. Вона закохана в автомеханіка Ґі (Ніно Кастельнуово). Незабаром Ґі забирають в армію та відправляють в Алжир. Закохані обіцяють чекати один одного. Проте вагітна Женев’єва не витримує тиску на неї та виходить заміж за заможнього чоловіка.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1524921 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524921{ margin: 0!important; } }

Жак Демі – режисер, сценарист та автор текстів пісень – позначив концепцію свого нового фільму як opera populaire (популярна опера). За спогадами вдови режисера Аньєс Варда, ідея Демі полягала в тому, щоб зняти екранну версію популярної опери, яка, на противагу «високому» мистецтву, була б стилістично легкою.

Кадр з фільму

Попри те, що алюзія на «Тих, хто співає під дощем» очевидна, схожість «Шербурзьких парасольок» з мюзиклами 1950-х є чисто зовнішньою. Адже «поп-опера», відповідно до канонів оперного жанру, повністю тримається на співі, який не переривається ні діалогами, як в кіно, ні танцювальними номерами, як у мюзиклі.

У фільмі присутні й технічні прийоми авангардного кіно: зйомки на місці дії, тобто безпосередньо на вулицях Шербурга. Палітра фільму складається з контрастних кольорів та перегукується і з поп-артом Енді Воргола, а сама робота з кольором подібна методу Жана-Люка Ґодара. Так, наприклад, стіни будинків міста спеціально перефарбовувалися Демі в символічні тони, щоб передати настрій кожного окремого епізоду.

  Тіна Тернер вперше прокоментувала самогубство сина

Кадр з фільму

Мало хто не бачив цю культову картину, але, мабуть, мало хто мав змогу бачити її на великому екрані, який дозволяє насолодитися повною мірою і вишуканою картинкою, і неймовірною вродою юної Катрін Деньов, і, звичайно, музикою Мішеля Леґрана.

У прокаті відреставрована версія фільмудемонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Реліз є продовженням серії показів кінокласики в українських кінотеатрах від компанії «Артхаус Трафік» (раніше в прокат виходили «Любовний настрій» і «Чунцінський експрес» Вонга Карвая, а також «Пролітаючи над гніздом зозулі» Мілоша Формана).

10 цікавих фактів про «Шербурзькі парасольки»

  • Це перший мюзикл в історії кінематографа, в якому немає жодної репліки та жодного танцю. Від початку і до кінця герої співають. Навіть діалоги про ремонт машини. Як в традиційній опері, в фільм Демі ввів три акти: від’їзд, розлука та повернення, зробивши фільм більш схожим на виставу. «Я нічого не беру в свою картину з американського мюзиклу та французької оперети. У мене все діалоги, написані у формі білого вірша, співаються персонажами. Тобто це щось на зразок опери, де всі слова зрозумілі, а музика будується на простих, навіть популярних темах. Я хотів зробити фільм, в якому музиці було б підпорядковане все. Рух камери, положення акторів повинні керуватись музичним ритмом і в той же час залишатися тісно пов’язаними з реальністю», – говорив Жак Демі.

Кадр з фільму

  • Це перший кольоровий фільм режисера. Він назвав його «Фільм у кольорі та піснях». Стіни будинків у Шербурі перефарбовували під час зйомок кілька разів.
  • Женев’єва, героїня Катрін Деньов, стала законодавицею моди. Мільйони разівцитований образ створила художниця по костюмах Жаклін Моро. Саме вона придумала для головної героїні зачіску, яку згодом повторювали у перукарнях усього світу. Крім того костюми вартують уваги ще й через те, що кожен колір має свій сенс.
  • Спочатку на головну роль була запрошена переможниця конкурсу «Євробачення»Ізабель Обре, але через серйозні травм, отримані в автоаварії, вона була змушена відмовитися від ролі. Хоча деякі історики кіно вважають, що Деньов відразу розглядалась на цю роль. Думки розходяться і щодо того, хто порадив Демі 19-річну Катрін: режисерка Аньєс Варда чи режисер Роже Вадим.
  • Мішель Легран записав музику разом зі своїм оркестром та співаками Даніель Лікар, Жозе Бартель та іншими. Катрін Деньов та інші актори мали вивчити партії до початку роботи.
  Вокалістка групи "НеАнгели" Вікторія Смеюха зізналася, що знову вільна

Кадр з фільму

  • Під час зйомок Катрін Деньов справді була вагітна сином Крістіаном. Батьком дитини був режисер Роже Вадим.
  • Конкурентом «Шербурзьких парасольок» у Каннах був фільм колеги Демі по «новій хвилі» Франсуа Трюффо, «Ніжна шкіра», де зіграла рідна сестра Катрін Деньов Франсуаз Дорлеак.
  • «Шербурзькі парасольки» став одним із перших фільмів на табуйовану тривалий час у Франції тему – війну в Алжирі.
  • Перша реставрація фільму відбулась у 1996 році під керівництвом Аньєс Варда. Перший показ відреставрованого фільму зі стереозвуком відбувся у тому ж кінотеатрі, що і прем’єра фільму у 1964 році.
  • Фільм входить до «1000 фільмів, які треба подивитися до того, як померти» за версією The Guardian та багатьох інших рейтингів.

Катрін Деньов у Каннах в 2021 році (фото Катерини Сліпченко)

Залишити відповідь