Актуальні новини

Оголошено прийом заявок на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У понеділок, 6 вересня, у день народження культурного та громадського діяча Маркіяна Іващишина оголошено прийом заявок на стипендію його імені, яка була заснована навесні 2021 року. Подаватися на неї можна до 15 жовтня 2021 року.

6 вересня 2021 року Маркіянові Іващишину співзасновнику Мистецького об’єднання «Дзиґа» мало б виповнитись 55 років. Два роки по смерті Маркіяна, навесні 2021, громадські організації, до створення яких він був причетним, заснували його іменну стипендію. «Її призначено для тих, хто продовжує справу Маркіяна Іващишина: створює, розвиває, організовує і тримає культурні ініціативи у своїх містах, середовищах, спільнотах», – наголошують засновники премії.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1525546 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525546{
margin: 0!important;
}
}

Стипендіальний фонд зібраний на основі благодійних внесків бізнесменів, митців, культурних діячів. Він становитиме щорічно до 100 тис. грн і використати їх можна виключно на навчання чи підвищення кваліфікації. Збір коштів триватиме упродовж всього року, а призначення стипендії відбуватиметься згідно щорічного календаря.

Подавати заявки на здобуття стипендії запрошуються громадяни України віком від 18 до 45 років – молоді культурні менеджери і культурні діячі, які беруть участь в розвитку культурного життя громади, володіють лідерськими навичками та працюють у незалежному секторі. Основна ідея стипендії – підтримати молодих та ініціативних людей, які часто значно більше вкладають у свої проекти та організації, аніж у самих себе та свої компетенції: дати їм можливість підсилити свої навички та поглибити знання, щоб робити свою справу ще краще і успішніше.

Визначати стипендіата буде щорічно змінна Капітула Стипендії, до складу якої входитимуть два представники від організаторів (ЛМГО «Мистецька рада «Діалог», ЛМГО «Інститут актуального мистецтва», ГО «Вірменська, 35); один представник донаторів та благодійників, один представник родини Маркіяна Іващишина та один представник мистецьких середовищ. У 2021 році до Капітули стипендії увійшли: Євгенія Нестерович, Ліда Савченко-Дуда, Тарас Добрянський, Остап Іващишин та Володимир Топій.

  Леся Нікітюк показала, як ловила на дереві стільниковий зв'язок, щоб поговорити з мамою

Для подання заявки треба заповнити онлайн-форму (за бажанням можна додати рекомендаційні листи). Дедлайн подачі заявки: 15.10.2021 о 18:00. Оголосити стипендіата згідно цьогорічного календаря мають до 30 листопада 2021 року. Повні положення Стипендії можна прочитати на сторінці організаторів.

Нагадаємо, Маркіян Іващишин був відомим громадським, політичним та культурним діячем. Він народився 6 вересня 1966 року у Львові. Іващишин був активним членом Студентського братства Львова – однієї з найважливіших громадських організацій в історії України.

Маркіян Іващишин помер 21 травня 2019 року.

Залишити відповідь