На Онуфрія наші предки ладнали засіки, готували в коморах місця для зерна. На згадку Онуфрія Мовчазного намагалися працювати мовчки.

Народне свято Онуфрій Мовчазний відзначається 3 серпня 2019 року (за старим стилем — 21 липня). У цей день вшановується святий Онуфрій Печерський, інформує .

Він жив в XII столітті в Антонієвих печерах. Був ченцем Києво-Печерського монастиря. Там же в даний час знаходяться і його останки. Історія не змогла зберегти та донести до сучасності обставини, внаслідок яких Онуфрій був зарахований до лику святих. Відомо тільки, що він був безмовним самітником, так само, як і багато ченців, які з ним жили, тримав тривалі строгі пости і відрізнявся суворістю характеру.

Традиції та обряди

У цей день шанування Онуфрія Мовчазного проходило не зовсім звичним для народу чином — люди не лише працювали, але й всі дії виконували мовчки. Жодного зайвого слова не вимовлялося, а якщо вже й треба було щось сказати, намагалися обійтися одним-двома словами, не більше.

Традиційно на Онуфрія Мовчазного господарі перевіряли свої комори, — чи не схудла десь дошка, чи ціла покрівля, чи всі цвяхи цілі та не заіржавіли вони, особливо там, де було відведено місце для зберігання зерна. Запускалася кішка, щоб зловити мишей і щурів. І, наостанок, комори добре провітрювали та просушували, щоб хліб у засіках не зіпсувався при зберіганні і зберігся до нового врожаю.

Прикмети

  • Якщо ніч на Онуфрія Мовчазного свіжа і прохолодна, значить, зима настане рано і буде холодною і довгою.
  • Якщо вранці випало багато роси, то не чекайте доброго врожаю льону.