Зазвичай до цього дня з'являються зимові опеньки, які жінки та діти йшли збирати в ліс, а потім готували з них різноманітні страви.

Народне свято Самійлів день відзначається 2 вересня 2019 року (20 серпня за старим стилем). Православною церквою у цей день вшановується пам'ять пророка Самуїла, інформує .

Жив святий в XII столітті до н. е. З народження був під опікою у судді Ізраїльському, первосвященник Ілія. Одне з перших одкровень, яке прийшло до хлопчика ще в підлітковому віці, свідчило, що впаде будинок судді за гріхи та неприборканість синів його. Коли пророцтво збулося, Ілій загинув від горя. Тому Самуїл став суддею Ізраїльським.

Пророк побачив в цьому знамення Боже і доклав чимало сил для розвитку християнської віри у своєму народі. Багато чого вдалося досягти завдяки заснованим ним «пророчим школам», завдання яких полягало в пробудженні любові до батьківщини та поширенні просвітництва.

За його влади ізраїльтяни відбили захоплені раніше міста, а взятий Божий Ковчег вони повернули самі. Досягнувши похилого віку, Самуїл не знайшов гідного спадкоємця і був змушений поставити народу царя. Залишаючи посаду, пророк шукав людину, яку міг ненароком образити, але не зміг знайти, і зі спокійною душею пішов на спочинок.

Помер Самуїл у віці 88 років і був похований в місті Рама. Його смерть оплакував весь народ.

Традиції та обряди

У народі пророк Самуїл вважається захисником і покровителем скривджених і знедолених.

В цей день віряни селяни в молитві звертаються до святого, просячи хорошу погоду. Адже ще багато справ залишилося в полі, а осінь вже на порозі.

Самійлів день — народне свято батьків і чоловіків. З ранку дочки та дружини доглядають за ними, дарують подарунки та накривають святковий стіл.

  У телеведучого Андрія Данилевича знову поповнення у родинні

В даний період в лісі починають з'являтися опеньки. Тому в минулі часи люди вирушали за «урожаєм», і головною стравою дня часто була картопля, смажена з грибами та цибулею.

Прикмети

  • Нори крота дивляться на північ, значить, зима буде тепла.
  • Кроти утеплюють норки соломою, а білки вже роблять запаси — до холодної зими.
  • Миші з полів перебираються в будинки — зима буде холодна.
  • Журавлі летять високо і неквапливо — до теплої осені.
  • Граки зібралися в теплі краї — бути холодній осені.