Надихаючі історії про те, як можна пережити будь-яку біду.

Серіали давно перестали бути «жуйкою для мізків», все сильніше витісняючи повнометражне кіно зі списку обговорюваних подій. Прем'єру останнього сезону «Гри престолів» дивилося більше 10 мільйонів глядачів — це цілком можна порівняти з результатами популярного бойовика. Цей жанр варто полюбити — щонайменше через кількість тем, які в них розкриваються. Сьогодні ми зібрали для вас кілька чудових серіалів, в яких на шляху у жінок вставали серйозні перешкоди, але вони змогли знайти в собі сили з ними впоратися, інформує .

Джессіка Джонс / Marvel's Jessica Jones

Навіть якщо ви прохолодно ставитеся до супергеройських саг, цей серіал допоможе переглянути погляди на те, які питання у них зазвичай розкриваються. В центрі історії-дівчина, яка пережила рабство, — божевільний телепат контролював її свідомість, піддаючи зґвалтуванню, катуванню і використовуючи її в своїх інтересах. Навіть після його загибелі їй важко оговтатися: вона відчуває себе вразливою, не довіряє власній сестрі і перебуває в постійному алкогольному сп'янінні. У Джесіки є здібності, вона дуже сильна і вміє літати — хоч і називає це повільним падінням, але суперсили не допомагають їй впоратися з пост-травматичним синдромом.

Дата виходу: 2015

Кількість сезонів: 2

Кількість серій: 26

Розповідь служниці / The Handmaid's Tale

У світі майбутнього більшість жінок втратили здатність до зачаття, так що «фертильних особин» поміщають у спеціальні заклади, щоб створити з них живі інкубатори. У країні панує релігійна теократія, жінкам заборонено навіть читати і ставиться в обов'язок виконувати дрібні доручення по будинку. Після виконання боргу — народження дитини — «служницю» чекає нова сім'я, яка може дозволити собі спадкоємця. Серіал отримав нагороду за кращий драматичний серіал і кращу актрису — Елізабет Мосс.

  Свято у сімейному колі: Вікторія Бекхем показала свою маму і свекруху

Дата виходу: 2017

Кількість сезонів: 2

Кількість серій: 22

Помаранчевий — хіт сезону / Orange Is the New Black

Несерйозною мовою про серйозні речі: драма про життя в жіночій в'язниці несподівано вражає своїм гострим гумором та іронією. Сюжет зав'язується навколо історії Пайпер Чепмен — старанна дівчина з хорошої сім'ї, яка прибуває відбувати покарання за справи давно минулих років. Їй доводиться вчитися співіснувати з новими божевільними правилами, прийнятими у в'язниці, знаходити спільну мову з охороною і навіть будувати відносини в умовах перебування за високою стіною.

Дата виходу: 2013

Кількість сезонів: 5

Кількість серій: 130

Велика маленька брехня / Little Big Lies

В центрі історії відразу кілька сімей, які з боку можуть здаватися абсолютно щасливими. Однак одній дівчині доводиться виживати з чоловіком-аб'юзером, інша намагається оговтатися від зґвалтування, а третя з усіх сил намагається знайти спільну мову з новою сім'єю колишнього чоловіка. Складна психологічна драма побудована як детектив, вже з перших хвилин ясно, що хтось з персонажів не залишиться в живих, але абсолютно незрозуміло, що ж сталося. Ознайомитись з історією варто щонайменше через зоряну касту: Ніколь Кідман, Різ Уізерспун, Олександр Скарсгард і Мішель Вудлі.

Дата виходу: 2017

Кількість сезонів: 2

Кількість серій: 14

Коханці / The Affair

Мешканка курортного містечка, що працює офіціанткою, не може оговтатися від втрати дитини. Її шлюб руйнується, і вона не бачить надії в завтрашньому дні — поки не зустрічає письменника, який приїхав на відпочинок з дружиною і дітьми. Між ними зав'язується бурхливий роман, але що примітно, у кожного учасника історії — свій погляд на події. Це виражається в повторюваних флешбеках: слова, які промовив один, абсолютно інакше інтерпретується іншим.

  На Leopolis Jazz Fest пропускатимуть лише глядачів із результатами covid-тесту

Дата виходу: 2014

Кількість сезонів: 3

Кількість серій: 32

13 причин, чому / 13 Reasons Why

Ця драма була знята за однойменним бестселером Джея Ешера і розповідає історію учениці старшої школи, яка покінчила з собою. Жодних кліше і романтизації — кожен вчинок має значення і може виявитися останньою краплею у чиємусь житті.

Дата виходу: 2017

Кількість сезонів: 2

Кількість серій: 26

Біла принцеса / The White Princess

Короткий британський серіал заснований на однойменному романі Філіппа Грегорі — художньому викладі протистояння Червоної і Білої Троянди. Єлизавета Йоркська, яка втратила більшу частину сім'ї, повинна знайти сили протистояти владній свекрусі, зберегти життя цим спадкоємцям крові та не допустити нової війни в Англії. Зовні нешкідлива, тендітна і молода Ліззі бореться за свої переконання і виходить з усіх лих переможницею.

Дата виходу: 2017

Кількість сезонів: 1

Кількість серій: 8

Етюди про свободу

Ця антиутопія значно відрізняється від інших популярних американських проектів — її виробництво хоч і було натхненне «Чорним дзеркалом», але розроблено на прогнозах розвитку нашої країни. Серіал складається з кількох новел, у кожній з яких розкривається, чим загрожує втручання держави в особисті межі окремих суб'єктів.

У першій історії мова йде про подружню пару, до якої приставляють спеціальних кураторів, у другій — спеціальна комісія відхиляє новий сценарій відомого драматурга, тому що вважала небезпечним дощ у 32 з 64 сцен. Третя ж історія розкриває культ фараона в сучасній обстановці — вся прислуга заможної людини повинна померти разом з нею. Серіал представив телеканал «Дощ» і удостоївся відмінних відгуків від критиків.

Дата виходу: 2018

Кількість сезонів: 1

Кількість серій: 3