Актуальні новини

Соломія Чубай презентувала другу збірку «Колискових для Олекси»

У четвер, 15 жовтня, львівська співачка Соломія Чубай презентувала другий збірник авторських пісень «Колискові для Олекси». Туди ввійшло 10 пісень. Як і попередній альбом, співачка написала його для свого сина Олекси, в якого аутизм. Тож альбом стане підтримкою батькам, які виховують таких особливих діток.

«На його сторінках є нотки та слова, вкінці ми вклали диск. А логотип видання — дерево Олекси, що росте на його планеті. Творіннями ми говоримо про аутизм, підтримуємо всіх дітей із таким діагнозом. Але також хочемо, щоб на якісній музиці виховувались всі українські діти», – розповіла Соломія Чубай.

До створення «Колискових для Олекси» долучились й музиканти: гурти ROCKOKO та «Джалапіта», хорова капела «Дударик», оркестр INSO-Lviv. За гуртом ROCKOKO — партія струнних, що присутня майже в кожній композиції. Хлопці вже вдруге підтримали ідею Соломії Чубай і щотижня репетирують по кілька разів.

«Коли ми почали бути в темі, то зрозуміли, що проект — не тільки самореалізація для нас, як музикантів чи композиторів. Така музика несе якісь вищі цілі. Збиратись на репетиціях було непросто, як загалом готувати концерт, бо карантин для музикантів — складний період. Але я радий, що ми втілили ініціативу», – кажуть віолончеліст Володимир Котляров та скрипаль Михайло Романишин.

Альбом, який розійдеться майже тисячею музичних шкіл України з інклюзією, підтримав Український культурний фонд. На підготовку «Колискових для Олекси» виділили 500 тис. грн.

«Якщо ви розумієте, скільки коштує запис проекту й робота музикантів, то вийде, що насправді це дуже мало грошей. Але сума виявилась достатньою для того, щоб стати базою проекту і дозволити йому відбутись», – вважає керівниця Офісу «Львів — місто літератури та ЮНЕСКО» Богдана Брилинська.

  9 жовтня - День ріелтора

Підтримати проект просять і львів’ян. Прийти на концерт Соломії Чубай та музикантів запрошують наступної п’ятниці. Почнеться він о 19:00 в Палаці ім. Гната Хоткевича.

Залишити відповідь