Актуальні новини

Цими вихідними UA: КУЛЬТУРА покаже українську кінокласику студії ім. Довженка

Цими вихідними, 8 та 9 серпня, суспільний телеканал UA: КУЛЬТУРА покаже українські фільми, зняті на кіностудії імені Олександра Довженка. У суботу дивіться комедію «Сватання на Гончарівці», а в неділю біографічний фільм про видатного українського письменника — «Іван Франко». Початок сеансів о 18:45.
Про це повідомляє UA: Суспільне мовлення.
П’єса Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» вже давно стала класикою української літератури, за мотивами якої режисер Ігор Земгано зняв однойменну стрічку. Соціально-побутова комедія занурює глядачів у реалії сільського життя першої половини XIX століття. Уляна безтями закохана в Олексія, однак він кріпак. Батькам Уляни, Одарці й Прокопу, пропонують засватати їхню доньку за Стецька. Ця ідея їм не до вподоби, бо всі знають, що Стецько — хлопець невеликого розуму, але багатий. Урешті вони вирішують погодитися, проте це зовсім не влаштовує Уляну й Олексія.
Фільм режисера Тимофія Левчука «Іван Франко» розповідає історію життя й боротьби письменника за справедливість. 1878 року 22-річного Івана Франка австро-угорська влада звинувачує в соціалізмі й засуджує до короткого ув’язнення. Франко повертається на волю, однак від нього й побратимів усі відвертаються. Львівський університет відраховує юнака, а «Просвіта», де він робив свої перші кроки як літератор і популяризатор науки, більше не хоче мати справу з тим, хто «сидів». Та ці негаразди лише загартовують, адже попереду довгий шлях боротьби за справедливість.
Нагадаємо, телеканал UA: КУЛЬТУРА щотижня показує тематичні добірки стрічок.

  Кім Кардашян показала, як виглядає без грама косметики

Залишити відповідь