Актуальні новини

У Львові стартував фестиваль класичної музики ЛюдкевичFest

У Львові стартував фестиваль класичної музики ЛюдкевичFest, присвячений видатному композиторові Станіславу Людкевичу. Концерти української класики відбуватимуться у Львівському залі органної та камерної музики впродовж цього тижня.

Музиканти струнного квартету «Фенікс» ввечері 26 жовтня відкрили вже третій ЛюдкевичFest — подію, що повністю присвячена українській класичній музиці. На сцені органного залу у їхньому виконанні лунає Мирослав Скорик. Слухачі, окрім цього композитора, почують також Бориса Лятошинського і Олександра Козаренка.

«Вона складна в першу чергу технічно, в плані виконання для інструменталістів. Квартет Лятошинського є дуже імпресіоністичний у своїх настроях, дуже подібний на французьку музику початку 20 століття і в той же час він є український, з українською мелодикою», – поділився скрипаль квартету «Фенікс» Петро Тітяєв.

Організатори надихались творчістю Станіслава Людкевича, бо той творив чимало, адже прожив сотню років. Та фестиваль відкриває й інших композиторів, які об’єднані концептуально. На любителів класики чекає п’ять офлайн концертів. Окрім того, їх можна буде слухати й онлайн. А ще родзинка фестивалю — стріми з архівних записів.

«Впродовж багатьох років ми записували різні твори в різних локаціях, жанри і деякі з них ще ніколи не були опубліковані. Одним з найцікавіших творів, які ми опублікуємо, – це чудернацька п’єса для скрипки фортепіано Станіслава Людкевича «Чабарашка», яку виконує Олександр Козаренко, Лідія Шутко. Ми зробили таку ретроспективу», – розповів директор фестивалю ЛюдкевичFest Тарас Демко.

За роки фестивалю Людкевича встигли показати не лише як класика канонічної музики, але й як талановитого митця. Бо багато львів’ян не знали його раніше.

«Якщо літературу, імена української літератури вивчаються у школі, то композиторів мало хто знає. Колись ми робили опитування хто такий Людкевич — просто на вулицю виходили. У 2017 році це опитування показало, що 70% не знали хто такий Людкевич. Зараз, судячи з реакцій в соціальних мережах, з нашого Youtube, реклами про українську музику і, зокрема, ЛюдкевичFest, знає набагато більше людей», – сказав керівник ЛюдкевичFest, директор органного залу Іван Остапович.

  Італійський діджей Papa Dj відіграє другий благодійний концерт біля Андріївської церкви

Також в органному залі можна переглянути виставку знакових артефактів, що були зображені на обкладинках альбомів.

Залишити відповідь