Актуальні новини

У Мінську назвали “недружнім актом” закриття в Україні телеканалу “Білорусь 24”

Міністерство інформації Білорусі вважає, що закриття телеканалу “Білорусь 24” є частиною кампанії влади України із зачистки від “неугодних ЗМІ”, й оцінює це як недружній жест із боку Києва.
Відповідну заяву розміщено в п’ятницю на офіційному сайті відомства.
“Це рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення демонструє збочене розуміння українським керівництвом свободи слова та є продовженням розгорненої там кампанії із зачистки інформаційного поля України від неугодних ЗМІ”, – йдеться в повідомленні.
Міністерство також вважає, що в Україні почастішали випадки цензури опозиційних ЗМІ, а нерозслідувані випадки вбивства опозиційних журналістів, зокрема відсутність міжнародної реакції на такі явища, викликають у Мінську занепокоєння.
Як повідомлялося, в п’ятницю Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вилучила телеканал “Білорусь 24” зі списку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення та законодавства України.
“Підставою для вилучення телеканалу з переліку дозволених для ретрансляції програм стало розміщення в його ефірі аудіовізуальних творів, заборонених для демонстрації на території України, і фільмів за участю акторів, внесених Міністерством культури та інформаційної політики до переліку осіб, що загрожують національній безпеці держави”, – повідомляла прес-служба Нацради.
Оскільки станом на 6 червня 2021 року Білорусь не є підписантом Європейської конвенції про транскордонне мовлення і ретрансляція телепрограми “Білорусь 24” із території Білорусі здійснювалася відповідно до рішення Національної ради, то в разі ігнорування вимог Конвенції та українського законодавства Національна рада має право вжити заходів щодо запобігання або припинення таких порушень.

  МКІП вимагає від Кличка не допустити незаконну передачу земель "Укркінохроніки"

Залишити відповідь