Актуальні новини

Всесвітній день водних ресурсів — 22 березня

22 березня – день, коли світу нагадують про важливість розумного використання водних об’єктів.

За статистикою, повінь и посуха – дві стихії, від яких гине найбільша кількість людей. При цьому вода забезпечує життя людині, із її допомогою формуються і змінюються кліматичні умови, інформує .

Сьогодні особливо гостро постала проблема забруднення і виснаження водних об'єктів, на яку не можна закривати очі. Пам'ятний день встановлений для того, щоб нагадати про важливість ресурсу в житті людства.

Історія

Вода життєво необхідна людині. У XX столітті споживання водних ресурсів збільшилося до 6-ти разів. Запаси прісної води не встигають за темпом приросту жителів нашої неосяжної планети. У зв'язку з цим на міжнародній конференції Організації Об'єднаних націй у 1993 році було висунуто пропозицію про заснування свята всесвітнього масштабу – Дня водних ресурсів.

Існує постанова, згідно з якою ООН закликає у цей пам'ятний день всі країни провести урочисті заходи, які були б спрямовані на ознайомлення громадян з важливістю водних запасів планети. Щорічно призначається установа, яка просуває і координує проведення свята у відповідності з обраною темою.

Традиції

Подія відзначається на світовому рівні, але особливе значення має для представників захисту навколишнього середовища, серед яких вчені та дослідники, працівники природоохоронних організацій.

До свята публікуються результати наукових відкриттів і досліджень, проводяться семінари, конференції, відкриті лекції. На конференціях зазвичай нагороджують діячів, які зробили особливий внесок у вивчення ресурсу.

Все більшу популярність набуває проведення тематичних флешмобів і благодійних акцій. Засоби масової інформації ставлять в ефір сюжети і документальні фільми про дослідження води.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  19 січня — Хрещення Господнє: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь