Сьогодні можна вигнати з хати нечисту силу.

В православ’ї 17 березня згадують святого Герасима Йорданського. За народним календарем дата називається вигнання потвори, день Герасима Грачевника, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Герасим?

Герасим жив у Малій Азії в V столітті. Він народився в багатій родині та отримав ім’я Григорій. В юнацькому віці вирішив відійти від сімейної спадщини і мирських справ, пішов у ченці.

На березі річки Йордан Герасим заснував монастир і був його настоятелем. Відомі історії про його чудеса, наприклад, як він приручив дикого лева, вилікувавши тварину від ран. Лев потім помер на могилі Герасима, тварину поховали поруч зі святим.

Які на цей день існують традиції та обряди?

У народі помітили, що 17 березня граки починають повертатися з теплих країв. Люди уважно стежили за тим, як поводяться птахи відразу по прильоту.

Якщо у своїх старих гніздах оселяються, значить, через три тижні на землі снігу не залишиться, і можна буде приступати до посівної. Якщо ж граки посидять у своїх гніздах, а потім полетять з них, значить, зима поки не поступила весні дорогу, буде ще холодно, але недовго.

У наших предків на цей день існував ряд заборон:

• Не можна сьогодні нове взуття одягати. Хто порушить заборону, у того весь день шкереберть пройде — і в роботі нічого не вийде, і на любовному поприщі не заладиться.

• Не плануйте на 17 березня похід до стоматолога або хірургічну операцію, по можливості перенесіть це на іншу дату.

• Великих, дорогих і важливих покупок сьогодні не робіть, вони виявляться невдалими.

Проведіть сьогодні спеціальний обряд, щоб захистити своє житло від потвори

Разом з весною приходить не тільки довгоочікуване тепло. Оновлюється вся природа. Тому з настанням весняних днів наші предки приймалися наводити чистоту в оселях. І обов’язково проводили ритуали з вигнання нечисті, яка тріумфувала всю довгу і сувору зиму.

  Багато артистів не люблять афішувати свої реальні дані і воліють користуватися псевдонімами, а ми розкриваємо імена зірок, які написані в них в паспорті

17 березня — єдиний день в році, коли можна прогнати з дому кікімору.

Ця представниця нечистої сили — жахлива пустуха, багато дрібних капостей людям творить, квіткові горщики з посудом б’є, а найбільше їй подобається пустувати з жіночим рукоділлям (пряжу плутати, пов’язане розпускати, нитки рвати).

Але якщо до жінок потвора ще більш-менш нормально ставиться, то чоловіків дуже не любить, і всіма силами намагається з дому вижити.

Якщо жінка самотня (незаміжня або вдова), то потвора може навіть допомагати їй по господарству — посприяє, щоб тісто добре піднімалося, посуд брудний помиє, дитину заколише.

Але в будинках, де проживають сімейні пари, потвора чоловіків мучить, і руйнує тим самим міцний шлюб. Тому сьогодні з ними ведуть боротьбу і виганяють з осель.

Ритуал нескладний, проводити його слід рано вранці 17 березня. У будинку повинна залишитися тільки найстарша жінка в сімействі, всіх інших домочадців на світанку треба відправити погуляти.

Жінка повинна взяти віник і ретельно обмести всі кути в житлі, потім камін (піч), і при цьому вимовляти замовні слова:

«Негадана і неждана гостя, кікімора-пустуха, з дому нашого скоріше забирайся і ніколи в нього не повертайся. Інакше в печі тебе окаянну спалю. Геть».

Все зметене сміття потрібно винести на вулицю і висипати під дерево, на якому поселилися у гніздах граки. Повернувшись додому, всі кути необхідно покропити свяченою водою.

Коли члени сім’ї будуть повертатися, перед тим, як переступати поріг дому, кожен повинен тричі перехреститися. Тоді кікімора не зможе до їх одягу причепитися і знову потрапити в будинок.

Якщо ви проживаєте в приватному житловому будинку і тримаєте домашню худобу, птицю, обов’язково треба захистити курники, корівники, стайні.

  Ада Роговцева, Ахтем Сеітаблаєв, Богдан Козак запрошують на виставу «Обніміться ж, брати мої!»

Тому що потвора, яку ви з своєї хати прогнали, може оселитися поруч з птахами, коровами, вівцями. У одних пір’я буде висмикувати, іншим молоко псувати, у третіх — шерсть виривати.

Щоб уберегти господарські будівлі і тварин, у них вішають спеціальний оберіг, званий «курячий Бог». Він являє собою камінь з отвором всередині.

Якщо такого каменя не можете відшукати, то підвісьте шийку від розбитого керамічного або глиняного глечика.

Погодні прикмети на 17 березня

  • Скоро поллє дощ, якщо 17 березня дружно і голосно кричать граки.
  • Влітку чекайте багатого врожаю ягід, якщо в день Герасима сонячно і ясно.