Плани на майбутнє в цей день будувати не можна.

Православні християни 26 квітня згадують мученицю Фомаїду Єгипетську. Дата за народним календарем називається медунка або день Фомаїди, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Фомаїда?

Народилася Фомаїда в християнській благочестивій родині. У п’ятнадцятирічному віці вона стала дружиною рибалки, який також дотримувався християнської віри. Молода сім’я жила разом з батьками чоловіка. Лагідна і добра невістка всім припала до душі, але тільки свекра вона полонила ще і своєю красою, став він піддаватися диявольській спокусі.

Одного разу вночі, коли чоловік Фомаїди був на рибалці, його батько почав чіплятися до невістки і схиляти її на гріх. Вона відмовила йому і тоді, збожеволівши від люті, свекор зарізав дівчину мечем. Господь відразу ж покарав його повною сліпотою. За свою цнотливість Фомаїда піддалася мученицькій смерті. В молитвах до неї люди просять святу допомогти у звільненні від пристрастей.

Які обряди і традиції існують на цей день?

Наші пращури помітили, що зазвичай до цього дня вже починає цвісти медунка. 26 квітня по традиції слов’яни йшли збирати квіти цієї рослини, потім сушили їх і надалі використовували для приготування цілющих відварів і чаїв.

Медунка — хороший засіб при простудних захворюваннях, а також при анемії. Збираючи квіточки, не забудьте про листя, воно у медунки їстівне, можна додавати його в салати і супи.

На день Фомаїди є така прикмета. Якщо воркують голубки біля будинку, в якому живе незаміжня дівчина, значить, її незабаром засватають.

Не плануйте сьогодні своє майбутнє і не починайте важливих справ!

На Русі дата 26 квітня вважалася несприятливою для того, щоб здійснювати великі покупки, починати нові важливі справи і вибудовувати плани на майбутнє. Річ у тім, що протягом багатьох століть люди помітили — куплені в цей день речі носяться погано і служать недовго, розпочаті справи виявляються провальними, а побудовані плани не здійснюються.

  Олексій Завгородній натякнув на возз'єднання групи "Час і скло"

Важливо знати! Для того щоб починати нові справи, величезну роль грає вибір дня тижня. Не кожен з них принесе вам позитивний результат і успіх.

Понеділок

Народ про понеділок придумав приказку: «Нових справ в цей день не починай ніяких — провальними будуть. У дорогу не вирушай — до місця призначення не дійдеш. Гостей в будинок не запрошуй, а то будуть ходити весь тиждень».

Намагайтеся в понеділок зберігати спокій і більше часу проводити в розслабленому стані. Краще проведення часу понеділками — спілкування з близькими друзями й родичами.

Вівторок

Цей день, як ніякий інший, повний сюрпризів. Правда, вони не завжди можуть бути приємними. У вівторка дуже сильна енергетика, часом навіть руйнівна. Людині важливо навчитися спрямовувати її в потрібне русло.

Нові справи сьогодні можна починати, але тільки якщо ви точно впевнені в їх позитивному результаті. Також бажано розпочаті у вівторок справи не розтягувати на тривалий термін, інакше їх результат вас не порадує.

Середа

Середу недарма називають днем ​​рівноваги, через те, що наближається центр тижня. Сили землі та неба приходять до згоди, і відкривається шлях будь-яким починанням. Будь-яку проблему вийде вирішити, всі справи будуть просуватися гладко, без перешкод і рівно.

Це ідеальний день для проведення угод, поїздок і важливих переговорів.

Четвер

Серед усіх днів тиждень четвер найлегший, зручний і сприятливий для будь-яких дій. Його навіть назвали днем ​​везіння. Особливо успішними виявляються справи в юридичній та фінансовій сфері. Щочетверга можете братися за будь-який проєкт, навіть якщо він довгостроковий і дуже ризикований.

Також четвер вважається найбільш продуктивним днем ​​тижня, виходить виконувати максимальні робочі об’єми.

П’ятниця

На цей день в народі також є своя приказка: «Нових справ не починай у п’ятницю, інакше вони будуть задкувати». Цей день гарний для натхнень, роздумів про життя і споглядання краси — наприклад, відвідування театрів і виставок. Можна просто прогулятися по магазинах, вибираючи коханим подарунки.

  2 серпня — день Іллі Пророка: історія, традиції та прикмети свята

Так що нових справ сьогодні не розпочинайте, а ось будувати плани на майбутнє дуже навіть можна.

Субота

Цей день легкий, але сьогодні краще не починати нові справи та проєкти, а завершувати старі або вносити в них якісь корективи. Щосуботи рекомендується підбивати підсумки минулого робочого тижня, і будувати плани на новий. Також день хороший для наведення порядку і чистоти в оселях, для робіт на городах і в садах.

Неділя

Цей день вважається дуже вдалим, але присвячувати його потрібно не роботам, а самовдосконаленню, благодійності, духовному розвитку, милосердя, Богу і відпочинку перед початком нового робочого тижня.

У неділю під забороною будь-які господарські справи. Дуже успішно сьогодні вирішуються фінансові питання, але тільки якщо вони без обману і махінацій.

Погодні прикмети на 26 квітня

  • Якщо в день Фомаїди почався дощ, то він ще цілий тиждень може лити.
  • Якщо в ніч на 26 квітня зоряне небо, то майбутній літньо-осінній сезон очікується врожайним.