Дотримуйтесь тиші — чому сьогодні за традицією люди мовчать?

У православному світі 3 серпня згадують про давньоруського святого — преподобного Онуфрія Печерського (або Мовчазного). У народному календарі дата називається Мовчальник або день Онуфрія Мовчазного, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Онуфрій?

Онуфрій жив у XII столітті. Після прийняття чернечого постригу оселився в ближній печері Києво-Печерської Лаври, де і нині покояться його нетлінні мощі. Дуже мало достовірних фактів про життєвий шлях Онуфрія. Відомо що, як і більшість Києво-Печерських ченців, характер він мав суворий, довгі роки провів у мовчазному затворі і строгих постах.

Які традиції та обряди існують на цей день?

У наших предків було прийнято з 3 серпня починати ремонт засіків і готувати місця в коморах для зберігання запасів зерна. Господарські будівлі ретельно вичищали, сушили, провітрювали. При необхідності перестилали підлоги, замінюючи прогнилі дошки.

Дотримуйтесь і ви стародавніх народних традицій. Якщо займаєтеся сільським господарством, то перевірте сьогодні всі підсобні споруди (сараї, льох і підвал). Визначтеся, що потрібно відремонтувати до настання холодів.

Поки чоловіки займалися наведенням порядку в підсобних приміщеннях, жінки приймалися за перебирання речей в шафах і скринях. Вироби з хутра обов’язково на сонці вивішували, щоб просушити. Так що, господині, є і Вам чим сьогодні зайнятися.

Бажано 3 серпня замінити всі ємності, в яких крупи зберігаєте, на нові (можна просто пересипати в інші скляні банки). Згідно з народною прикметою, вони тоді протягом року будуть повними, і сім’я не пізнає потреби.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Сьогодні менше розмовляйте і заготовте спеціальну водицю!

До преподобного Онуфрія мовчазного на Русі ставилися з особливим шануванням. Тому в пам’ять про ченця будь-яку роботу в полі або вдома 3 серпня наші предки виконували в повному мовчанні. У народі говорили, що в день Онуфрія без особливої потреби не потрібно жодного слова мовити.

  Українські продюсери створили об’єднання для зйомок документальних проектів про російську військову агресію проти України

Якщо була необхідність, щось терміново розповісти, то слід було обходитися двома-трьома словами. Інакше можна було накликати на своє сімейство неприємності і біди, тяжкі недуги.

У слов’ян було прийнято і в інші дні особливо важливі справи виконувати в мовчанні. Вірили, що тоді результат справи буде обов’язково успішним. Наприклад, господині ніколи не розмовляли під час замісу хліба, інакше тісто погано підніметься і випічка вийде несмачною.

Особливо намагалися витримати весь день 3 серпня в повному мовчанні незаміжні дівиці. Увечері їм потрібно було до церкви піти, свічки поставити і помолитися подумки Богу про зустріч з хорошим нареченим. Хто з дівчат до самого кінця дня зберігав мовчання, та незабаром успішно заміж виходила.

Зараз, звичайно, важко дотримуватися подібних традицій. Якщо ми прийдемо на роботу і не будемо з людьми розмовляти, то нас неправильно зрозуміють. Але у кого є можливість провести день 3 серпня на самоті, то постарайтеся помовчати і не дзвонити телефоном. День витримати не так вже й складно.

Дуже добре, якщо у вас сьогодні вийде рано вранці до сходу сонця відправитися до джерела і набрати води, не вимовивши при цьому ні слівця. Така водиця називається “мовчальною» і має цілющу силу. Вона здатна від недуг зцілювати (особливо від шкірних і очних).

Погодні прикмети на 3 серпня

  • Гроза 3 серпня — провісниця затяжної осені і пізнього настання зимових холодів (морози майже на цілий місяць затримаються).
  • Сьогодні спостерігають за павуками. Якщо вони в укриття ховаються, павутини не плетуть або навіть розпускають те, що раніше нав’язали, значить, чекайте негоду.