Актуальні новини

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції, обряди та прикмети

Як правильно провести день – що не можна і що можна робити?

Як правильно провести день – що не можна і що можна робити?

Щорічно в православ'ї 7 квітня святкують одне із найбільших і світлих свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. У народному календарі дата отримала назву Третя зустріч весни і Благовіщення, інформує .

Що це за свято Благовіщення Пресвятої Богородиці?

З назви зрозуміло, що свято встановлене в пам'ять про благу вість. В цей день архангел Гавриїл з'явився Діві Марії і повідомив їй про зачаття і майбутнє народження Спасителя всіх праведних християн – сина Божого Ісуса Христа.

Значення цього свята в православній релігії настільки велике, що, незважаючи на Великий піст, 7 квітня дозволяється послаблення – вживання риби та олії.

Обряди й традиції цього дня

Важливий обряд – заготівля Благовіщенської солі. Кожен член сім'ї повинен взяти трохи солі і кинути в тканинний мішечок, а господиня потім прожарює її на сковороді.

Такою сіллю користуються, коли хтось в будинку захворів, за народним повір'ям вона приносить швидке одужання. Якщо протягом року сіль не знадобилася, 7 квітня її спалюють у вогні і заготовляють нову.

За традицією у свято Благовіщення люди приносять в храм насіння і саджанці для освячення. Вірили, що сам Господь небо відкриває для благословення землі на щедрий врожай.

Величезною силою володіє Благовіщенська просфора. Її приносять з церкви додому, підсушують і розтирають в порошок, який потім потроху додають в їжу домочадців та худоби, щоб весь рік були здоровими.

Як вести себе у велике свято Благовіщення?

На Русі Благовіщення вважали святом спокою і волі. 7 квітня не влаштовують веселих і галасливих бенкетів з застіллями.

Сьогоднішній день треба повністю присвятити своїй духовній освіті, всілякі справи і робота під суворою забороною. У народі кажуть: «На Благовіщення пташка гніздечка не в'є, дівчина коси не плете».

  Ніно Катамадзе повідомила, що більше ніколи не буде виступати в Росії

7 квітня – Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції, обряди та прикмети.

Що сьогодні не можна робити?

1. У Благовіщення найбільш сувора заборона на шиття, плетіння та в'язання. Наші предки вірили, що нитки символізують людські долі, і якщо вони заплутаються, то в будинок прийдуть чвари, скандали і сварки.

2. Не можна сьогодні розсаду висаджувати – вона не прийметься.

3. Цей день треба провести без взаємних докорів, конфліктів і сварок. Тоді весь наступний рік в сім'ї пануватимуть мир, злагода і любов.

4. Сьогодні не можна відвідувати перукарню, і самостійно не варто підстригатися, фарбувати або завивати волосся, інакше вони сильно випадати почнуть.

5. Якщо на Благовіщення або напередодні 6 квітня купили новий одяг, його ні в якому разі не слід надягати в ці два дні (навіть приміряти), буде погано носитися, швидко зіпсується або порветься.

6. Категорично забороняється 7 квітня позичати гроші в борг. І самі нічого нікому не віддавайте (гроші, хліб, сіль), інакше разом з винесеною з дому річчю піде здоров'я, благополуччя і достаток.

Що сьогодні потрібно зробити?

Напередодні 6 квітня розводять очисні вогнища, в яких спалюють весь непотріб і сміття. Зола від такого вогнища вважалася на Русі цілющою. 7 квітня господині збирали Благовіщенську золу і потім використовували для збереження врожаю від негараздів і хвороб. Її сипали під корінь, якщо якась рослина на городі починала хворіти.

Тим, хто живе в приватних будинках і тримає худобу, треба сьогодні чим-небудь трохи пошуміти, тазами погримати або подзвеніти в бубонці. Вважалося, що такого шуму злякаються хижі звірі, і не будуть чіпати домашніх тварин.

Народні прикмети 7 квітня

Якщо у свято Благовіщення не видно ластівок, то весна буде холодна.

Дощ 7 квітня говорить про те, що весь рік у рибалок буде вдала рибалка, а в лісі великий урожай грибів.

  Гладіатор 2: яким буде продовження знаменитого фільму Рідлі Скотта і чи буде Паскаль кращим за Кроу

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь