Актуальні новини

Міжнародні медіа-групи закликають РФ відмовитись від суду над Семеною

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Томас Кент закликав російську владу відмовитися від звинувачень і дозволити виїзд на материкову частину України кримському журналісту Миколі Семені, який потребує термінового лікування. Про це йдеться в прес-релізі Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, поширеному у Вашингтоні 6 вересня, передає “Крим.Реалії”.
«Влада в Криму повинна негайно відмовитися від звинувачень проти Миколи Семени і дати йому можливість отримати медичну допомогу, якої він потребує», – сказав Томас Кент.
Посилаючись на блокування сайту Крим.Реалії на включеному півострові, яке триває з 1 серпня і не показує жодних ознак ослаблення, Кент додав, що справа проти Миколи Семени є «частиною узгоджених зусиль російських і підтримуваних Росією влади (Криму – ред.) перешкодити журналістській місії радіо Вільна Європа/радіо Свобода забезпечити незалежною інформацією жителів Криму».
Напередодні міжнародні медіагрупи підтримали кримського журналіста Миколи Семену, якого в окупованому Криму звинувачують у «сепаратизмі», і закликали російську владу дозволити йому покинути територію півострова для отримання медичної допомоги. У спільному зверненні, опублікованому 2 вересня, Міжнародна і Європейська Федерація журналістів попередили, що Микола Семена страждає від хвороби серця і ризикує залишитися недієздатним без термінового лікування.
Нагадаємо, Микола Семена в квітні був звинувачений у відповідності з Кримінальним кодексом Росії в порушенні територіальної цілісності цієї країни. Це сталося після публікації статті, що виражає думку, що Крим, захоплений Москвою в 2014 році, має бути повернутий в Україну. В даний час журналіст перебуває в Сімферополі під підпискою про невиїзд.

  Євробачення 2019: хто пройшов у фінал популярного вокального конкурсу

Залишити відповідь