Актуальні новини

«А скажи – Модільяні був ідіот?»

Ця осінь не буде легкою. Пандемії, виборам та карантину може протистояти тільки мистецтво. Оскільки (сидячі із заходів безпеки та заповненості) музеї та кінотеатри зараз є чи не найбезпечнішими закладами, пропонуємо відразу два в одному: прекрасні фільми про справді великих художників.

Відкриє цей «арт-марафон» стрічка про геніального Амадео Модільяні.

«Модільяні: невідома історія»

З 22 жовтня

Життя Амадео Модільяні (1884-1920) – зразкова біографія справжнього авангардиста. Він все життя, що тривало лише 35 років, прожив у бідності, а славу й визнання отримав у день власного похорону.

Стрічка «Модільяні» – відвертий портрет «проклятого художника», який попри репутацію скандального генія був і залишається іконою. Його люблять, а його картини продають на аукціонах за сотні мільйонів доларів. Сьогодні його твори прикрашають колекції найбільших музеїв світу, а сам Модільяні залишається одним з найпопулярніших художників XX століття.

У 2018 році за цю картину заплатили 157,2 млн дол.

Львів’яни мають можливість не лише подивитись фільм, а й послухати лекцію мистецтвознавця Богдана Шумиловича, яка відбудеться 22 жовтня у кінотеатрі «Коперник».

Можливо, це допоможе «культурній столиці» уникати таких скандалів, який трапився у Запоріжжі: невідомий чоловік увірвався до Художньогго салону та вимагав прибрати з вітрини репродукцію картини Амедео Модільяні «Оголена, що лежить». Чоловік погрожував розірвати її. Він навів аргумент: «Тому що мої діти дивляться на це г…о».

Рупродукція цієї картини обурила татуся з Запоріжжя

Нагадаємо, «Оголена, що лежить» є найдорожчою в світі картиною. У 2018 році на акціоні Sotheby’s за неї заплатили 157,2 млн дол. Свого часу ці роботи художника заборонила цензура через непристойність. Виставку, на якій художник вперше представив серію «оголених» картин, закрили за кілька годин після відкриття.

  Премія «Книга року ВВС-2020» оголосила номінантів

Так що Модільяні здатен провокувати скандали навіть через сто років після смерті. Бодай на українських теренах. Як написав український поет Василь Стус у іронічному віші « А скажи – Модільяні був ідіот?», «…я часто думаю/ про незвичайність мистецтва./ Це зайва розкіш./ – Так, мистецтво – то завше надмір…».

«Таємні імпресіоністи»

З 29 жовтня

«Таємні імпресіоністи» (на головнмому фото) – кінематографічна подорож однойменною виставкою, де перед глядачами постануть 50 невідомих раніше шедеврів Мане, Кайботта, Ренуара, Моне, Сезанна, Сіньяка, Сіслея та Берти Морізо. На прикладі 50 невідомих картин ми автори намагаються по-новому поглянути на обставини, що дали поштовх початку революції у світі живопису, яку розпочали саме імпресіоністи.

На виставці були показані невідомі твори відомих художників

У компанії Клер Дюран-Рюель (праправнучки Поля Дюран-Рюеля, одного з найвідоміших колекціонерів творів імпресіоністів) та Маріанни Матьє глядачі перейдуться виставкою у Палаццо Бонапарте, щоб знайти відповіді на найпопулярніші запитання: який вигляд мав світ в уявленні імпресіоністів? Чому публіка так неоднозначно сприймала їхні роботи? Чому так сталось, що за кілька років вони здолали шлях від невдах до найпопулярніших художників світу?

«4 обличчя Мони Лізи»

З 19 листопада

Яку таємницю приховує найвідоміший портрет в історії? Арт-фільм «4 обличчя Мони Лізи» є унікальним дослідженням ідентичності портрета.

Незважаючи на значну кількість досліджень, присвячених Леонардо да Вінчі, його особистість та творчість досі оповиті безліччю загадок. Одна з них – хто насправді став прототипом найвідомішою його картини, «Джоконди»?

Новий документальний арт-фільм «4 обличчя Мони Лізи», створений до 500-річчя художника, робить спробу відкрити цю таємницю.

Фільм досліджує історії чотирьох жінок, які могли стати прототипом навідомішого у світі портрету

Чотири жінки, чотири дивовижні історії – хто з них надихнув Леонардо? На глядачів чекає надихаюча художня подорож по чотирьом містам, де жили прототипи Джоконди: Флоренції, Мілану, Урбіно і, нарешті, регіону Базіліката, де знаходиться невідома могила самої Мони Лізи.

  Ірина Федишин показала, як відзначила день народження молодшого сина

В основу фільму лягли новітні наукові дослідження: разом з істориками глядачі проаналізують вперше оприлюднені матеріали.

Фільм знятий в надвисокій роздільній здатності 4К. Для львів’ян 19 листопада у «Копернику» також прочитає лекцію мистецтвознавець Богдан Шумилович.

Залишити відповідь